شنبه ٠٤ بهمن ١٣٩٩
اولين دوره مسابقه ملي طراحي بدنه استاندارد كاشي و سراميك 7 اسفندماه دانشگاه آزاد اسلامي واحد ميبد آخرين مهلت ثبت نام 15 بهمن ماه
صفحه اصلي > مجلات و سایتهای مفید > هایتک 
منو اصلی
نظرسنجی
آشنایی شما با مرکزرشد چقدر است؟

آشنایی کامل دارم
آشنایی ندارم
نیاز به کسب اطلاعات بیشتر دارم

جستجو
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1518
 بازدید امروز : 42
 کل بازدید : 129498
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0.1719
هایتک

بر اساس بند 6 جزء (و) ماده 16 قانون برنامه پنجم توسعه، استقرار نظام یکپارچه پایش و ارزیابی علم و فناوری کشور مورد تاكيد قرار گرفته است. رصد وضعیت صنايع High-Tech کشور در مقیاس ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی و تعیین میزان دستیابی به اهداف اسناد بالادستی مبتنی بر نظام فراگیر و پویای آمار ثبتی و زمينه‌سازي، تصميم‌سازي و تصميم‌گيري موثر در سطوح مختلف حاكميتي و عملياتي، مورد تاكيد قرار گرفته‌است. ازآنجائيكه دستيابي به اطلاعات جامع از فضاي كسب و كار در اين حوزه با دارا بودن ويژگيهايي نظير سرعت، دقت، صحت، قابليت اطمينان، امنيت، هزينه و كيفيت ضروري به نظر مي‌رسد.

لذا ايدرو با همكاري موسسه مطالعات و پژوهش‌هاي بازرگاني براي پيشبرد اهداف سازماني خود و همچنين تامين ابزارهایي براي تسهيل فرايندهاي تصميم در حوزه توليد و تجارت كالاهاي با فناوري بالا ايجاد چنين پورتالي را در دستور كار خود قرار داده‌است. اين پورتال عمدتاً توسعه يكي از جنبه‌هاي سيستم‌هاي اطلاعات فضاي كسب و كار هايتيك در سطح ملي و بين‌المللي و در سطح سازماني به ويژه در بخش هايتيك را در مركز توجهات قرار مي‌دهد.

در واقع اطلاعاتي مرتبط با فضاي كسب و كار هايتيك كه ايدرو ،‌موسسه مطالعات و پژوهش‌هاي بازرگاني و سازمان‌هاي متولي در حوزه كسب و كارهاي هايتيك توليد و دريافت مي كنند، مكانيزم‌ها و سيستم‌هايي كه در اين ارتباط مورد استفاده قرار مي‌دهد، داده‌هاي خام پايه، اطلاعاتي كه مورد تجزيه و تحليل و يا پردازش قرار گرفته و براي تصميم‌گيري مورد استفاده قرار مي‌گيرند، به عنوان بخش اصلي فعاليت اين پورتال را تشكيل مي‌دهد. بديهي است سرمايه‌گذاريها، اختصاص منابع و تصميمات اتخاذ شده در حوزه آمار و اطلاعات هايتيك بايستي در قالب يك برنامه مدون هماهنگ و تنظيم گردد.

اگر اشخاص و يا واحدهاي سازماني بصورت‌ پراكنده نسبت به‌اتخاذ بانكهاي‌ اطلاعاتي اقدام‌ نمايند، نتيجه آن از هم‌ گسيختگي و ناهماهنگي در ارائه آمار و اطلاعات خواهد بود. اين روند نحوه به اشتراك‌گذاري اطلاعات و جريان يك‌سويه اطلاعات به سمت مديريت بالاتر سازمان را به‌شدت متأثر و حتي ساير حوزه‌هاي ستادي را خدشه‌دار خواهد نمود . البته تحقق كامل دستاوردها و منافع اين پورتال، مستلزم مشاركت نهادها و سازمان‌هاي مرتبط در حوزه صنايع پيشرفته است كه جلب مشاركت اين‌ نهادها به عنوان يكي از محورهاي فعاليت اين پورتال شناخته مي‌شود.

جهت ورود به سایت  کلیک نمائید